Majitel Lvů zaplatil licenci, zájem o převzetí klubu ale chybí. Jedná o přesunu
Druhá hokejová liga v Břeclavi skončila. Zájemce o převzetí klubu chybí. Majitel jedná s lidmi mimo Jihomoravský kraj. (NAPSALI O NÁS)

Zatímco na zimní stadion v Břeclavi ve středu dopadaly sluneční paprsky, nad tamním druholigovým hokejem se definitivně zatáhlo. Dosavadní majitel A týmu Patrik Vašíček sice soutěžní licenci nakonec propadnout nenechal, počet zájemců o převzetí klubu je však v regionu nulový.

Vašíček tak nyní jedná s partnery pocházejícími mimo Jihomoravský kraj. „Že by chtěl někdo klub ponechat v Břeclavi, je nepravděpodobné," sdělil Vašíček Břeclavskému deníku Rovnost.

Osud dospělého hokeje tak skončil výsledkem, ke kterému směřoval od březnového zasedání městského zastupitelstva. Už tehdy Vašíček oslovil představitele radnice s tím, že další chod klubu zajistí pouze s výraznější podporou města. Nestalo se.

A nestane se. „Město se nebude v dospělém hokeji angažovat více, než bylo v minulosti zvykem," potvrdil břeclavský starosta Pavel Dominik.

V řeči čísel to znamená, že majitel druholigového celku může ve městě na Dyji počítat s maximální roční dotací kolem tři čtvrtě milionu korun. Na sezonu jsou však potřeba další necelé tři miliony. „Pro nás šlo o složitou situaci. Místostarosta Urban oslovil všechny zastupitelské kluby. Někdo odpověděl, někdo ne a někdo šalamounsky. Zůstaneme u toho, že budeme dále štědře podporovat mládež," pokračoval Dominik.

Za léta a vložené miliony vedení města brněnskému podnikateli Vašíčkovi oficiálně poděkovalo. Tím druhá liga v Břeclavi skončila. Vašíček nyní podle svých slov jedná s několika zájemci.

Spekulaci o možné přesunu do Uherského Hradiště vyloučil. „Licence na další sezonu je zaplacená. Se zájemci jsme se ale na ničem konkrétním nedomluvili. O koho jde, bych nechal zatím bez odpovědi. Z jižní Moravy ale nejsou," sdělil Vašíček.

Ten převedl práva na sedmnáct hráčů na občanské sdružení, které v Břeclavi zastřešuje hokejovou mládež a B-tým hrající krajský přebor. „Zdarma," upřesnil podnikatel.

Posledním zápisem druholigových Lvů tak zůstane únorová porážka od Frýdku-Místku 2:8 a konečné desáté místo. Na zápasy chodilo kolem dvou set diváků.

Názory mezi obyvateli se rozchází. Fanoušci ale pokládají zánik výkonnostního dospělého hokeje za chybu. „Stydím se za to, v jakém městě žiju," napsal před časem v rozhořčení jeden z nich pod článek na sociální síti.

Autor: Lukáš Ivánek (Břeclavský deník Rovnost)

Datum: 2.6.2016