Máte miliony? Podnikatel Vašíček nabízí hokejové Lvy
Potvrzeno. Podnikatel Patrik Vašíček končí s břeclavským hokejem. Tým i druholigovou licenci dal v pondělí k dispozici movitým zájemcům. Chceme se zhruba v polovině května sejít s panem Vašíčkem, abychom pokračovali v jednání o hokeji. To jsou pondělní slova břeclavského místostarosty Zdeňka Urbana po poradě vedení města. Ve stejné době už ale většinový vlastník hokejových Lvů splnil slovo a rezolutně řekl: končím. (NAPSALI O NÁS)

Brněnský podnikatel Patrik Vašíček zveřejnil v pondělí na stránkách klubu výzvu určenou břeclavským podnikatelům, kteří by chtěli druholigový klub převzít. „Předám ho klidně i zadarmo, budu ale požadovat doložení peněžního zázemí. Minimálně tři a půl milionu korun, což je částka z poslední sezony," řekl Vašíček.

Mecenáš Lvů, který táhl druhou ligu v Břeclavi pět let, se nedočkal požadované vyšší podpory z městské pokladny. Ani se s ním do konce dubna nikdo z vedení radnice nesetkal.

Sociální demokrat Urban to vysvětluje tím, že s termínem do konce čtvrtého měsíce oslovil všechny zastupitelské kluby ve městě, aby se k tématu hokej vyjádřily. „Rád bych znal jejich názor, protože rozhodnutí o případném zvýšení dotace nebo převzetí klubu městem přesahuje jedno volební období. S nezanedbatelným dopadem na rozpočet města. Zatím nemám žádnou reakci, budu je tento týden urgovat," sdělil Urban.

S Vašíčkem se chce sejít i navzdory jeho pondělním krokům. „Určitě ho oslovíme. Minimálně mu chceme poděkovat za práci, kterou tady udělal. Jestli s námi už nebude chtít mluvit, nedá se nic dělat. Potkáme se s místními podnikateli a zkusíme je oslovit," uvedl místostarosta.

Po městě už se mezitím začala šířit fáma, že o vstupu do hokeje uvažuje břeclavská firma Alcaplast. „Ne, není to pravda," odmítla to v pondělí jednatelka společnosti Radka Prokopová.

Podle Vašíčka bude hledání nového majitele složité. „Bez pana Konečného a jeho nadstandardních kontaktů na Kometu si to vůbec nedokáži představit. Ale třeba se najde někdo šikovný a zvládne to. Klubu to přeji," vzkázal Vašíček.

Ten počká dva týdny a pak licenci případně nabídne i mimo Břeclav. Pokud se zájemce nenajde do konce června, licence propadne.

Autor: Michal Šupálek (Břeclavský deník Rovnost)

Datum: 3.5.2016