Vyjádření (ex-)trenéra Michala Konečného k článku v Břeclavském deníku Rovnost

Z článku Břeclavského deníku Rovnost z 22.3.2016 s názvem „K.O. hokeji? Břeclav dala A týmu 400 tisíc korun, hrozí ztráta druhé ligy“ (k přečtení zde) by mohlo vyznívat, že s odchodem dlouholetého trenéra z Břeclavi je spojený i definitivní konec druholigového hokeje ve městě. To však odstupující trenér Konečný uvádí na pravou míru.

„Vůbec to tak nemusí být. Už po sezoně jsem avizoval, že jako trenér skončím, ať dopadne situace kolem hokeje jakkoliv. V břeclavském hokeji už bych se angažoval jen v případě, že by mě kdokoliv, kdo bude dále provozovat seniorský hokej v Břeclavi, požádal o pomoc se složením kádru. Jako sportovní manažer bych mohl pomoci. Ale fungovat jako trenér, to už jsem odmítl, k tomu už mi chybí chuť,“ zopakoval už několikrát to, co hokejoví fanoušci už dávno tušili.

A pokračuje. „Přestože je má osoba spojená s majitelem klubu i klubem samotným, nechci být tím, kvůli kterému druhá liga v Břeclavi skončí. Za těch deset let, co tu jsem, jsem si ke klubu vybudoval nějaký vztah a mrzelo by mě, kdyby tu všechno zaniklo. To se ale vůbec nemusí stát. I pokud by se město nedohodlo přímo s panem Vašíčkem, druholigová licence by se s hráči nikam nestěhovala. Včetně schválené dotace na provoz klubu. Nechali bychom vše k dispozici břeclavským zájemcům z řad firem nebo funkcionářů HC Lvi Břeclav, z.s. (mládeže). Dali bychom šanci i těm našim největším internetovým kritikům, aby ukázali, jak dokáží klub vést oni. Pět let jsme to dokázali my, takže to určitě jde. Navíc by se třeba hrálo s těmi odchovanci, takže by ušetřili za dojíždění hráčů z Brna,“ nastínil jeden z možných scénářů Konečný. V tomto případě už mluvil jen sám za sebe jako z odstupujícího kouče. Konečné slovo bude mít majitel klubu.

Pokud ani výše zmíněná varianta nevyjde a hokejoví Lvi z druholigové mapy po osmi letech zmizí, v Břeclavi nejspíše zůstane mužský hokej jen v podobě týmu v krajské lize Jihomoravského kraje, nejnižším patře české hokejové pyramidy.

Datum: 22.3.2016