Břeclav bez většiny opor prohrála v Hodoníně 1:8, v play-off ji čeká série jižanských derby
Generálka na play-off břeclavským hokejistům nevyšla. Proti vedoucímu týmu tabulky neměli v sestavě se šesti juniory moc šancí na vítězství. Není proto divu, že prohráli vysoko 1:8. Jedinou trefu Břeclavanů si na své konto připsal už v první třetině Ondřej Bartoš. (VIDEO)

Vzhledem k nedůležitosti utkání nechali hosté doma všechny hráče, kteří nebyli zdravotně v pořádku a šetřili i opory. Mohli si tak zahrát i břeclavští junioři. Někteří přičichli ke 2. lize vůbec poprvé.

Lvům chyběl nejen kapitán Barus, ale v útočném snažení Lvům nepomohli ani Popolanský, Zemánek, Kurial, Beneš, Truhlář nebo Zháňal. Do Hodonína neodjeli ani obránci Dora a Dlapa.

Bezbrankový stav vydržel v Hodoníně jen šest minut, než poprvé prostřelil Chvátala Matějka. Když o minutu později zvýšil Goiš na 2:0, nevypadalo to dobře. Pak ale snížil Bartoš na 1:2, a tak po první třetině odcházeli Břeclavané do kabin s hlavami vzhůru.

Sen o možném dobrém výsledku se ale rozplynul už ve druhé třetině, kdy domácí potěšili slušně naplněný zimní stadion třemi brankami, z toho dvěma v přesilovkách. Stejný počet tref pak přidali za záda Chvátala i v závěrečném dějství.

„Výsledek je pro nás až příliš krutý. Mladí zase tak špatně nehráli, ale bylo vidět, že v závěru už neměli dost sil. Za stavu 1:5 už nebylo o co hrát. V sobotu to bude úplně jiné,“ zhodnotil ve zkratce zápas kouč Lvů Michal Konečný.

Břeclav skončila v tabulce osmá, na Drtiče narazí i v play-off. Tam už však vyrukuje ve zcela jiné sestavě. Série začíná v sobotu v Hodoníně.

"Víme, že v sobotu začíná nová soutěž. Břeclav rozhodně nemá špatný tým. Soupeř navíc bude jiný než dnes. Na sérii se dobře připravíme. I když jsme favoritem, nesmíme nic podcenit. Máme spoustu hráčů a proto jsem o žádném šetření neuvažoval. Dal jsme příležitost všem klukům. Jsem rád, že nic nepodcenili a odehráli zápas v maximálním nasazení. S výkonem i výsledkem jsem spokojený. Diváky jsme naladili na play off," dodal hodonínský trenér Libor Žilka.

"Slyšel jsem názory, že jsme utkání vypustili schválně, abychom na Hodonín narazili ve vyřazovacích bojích. Tak to určitě nebylo. Opravdu máme velkou marodku. Všichni marodi v sobotu určitě hrát nebudou. Pro juniory z krajské soutěže to byl obrovský skok. Mě více mrzí chyby zkušených hráčů. V sobotu určitě budeme důstojnějším soupeřem. Hodonín chceme potrápit. O postup se porveme. Pro nás to bude svátek. Věřím, že Hodonín pozlobíme a že to bude dobrá série. Porazit soupeře třikrát však bude hodně složité," vím Konečný.

Autor: Martin Daneš, Jan Hochman

SHK Hodonín – HC Lvi Břeclav 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)

Branky: 6. Matějka (Sajdl, Špok), 7. Goiš (Harnesk, Hlavačka), 22. Miklík (Špok, Sajdl), 25. Sajdl, 33. Chillman (Svoboda), 47. Pusa (Goiš, Štěpán), 56. Hlavačka (Goiš, Podešva), 56. Bauer (Štěpán, Podešva) - 12. Bartoš O. (Papp)
Rozhodčí: Coufal - Musil, Pospíšil