EBEL liga v Břeclavi v roce 2020? Projekt tu byl, ale padl

I poslední možnost, že by se v Břeclavi mohla hrát v sezoně 2016/2017 druhá hokejová liga definitivně padla. Tou poslední možností byl projekt, který zaštítil svým jednáním bývalý brankář a funkcionář břeclavského klubu Petr Žurek. Během května a června jednal s případnými sponzory ve městě, ale hlavně mimo něj. Cílem bylo sehnat finanční podporu pro projekt, který by v tříletém programu stabilizoval klub ve druhé lize a připravil jej hráčsky, finančně i zázemím na vstup do rakouské mezinárodní EBEL ligy. Ten plánovali sponzoři nejdříve na rok 2020. Město se ovšem k vyšší podpoře dospělého hokeje vyjádřilo negativně a celý plán tak pad prakticky ještě dříve, než začal.

Žurek nehodlal jít do jakéhokoliv rizika. Tím spíš, že sponzoři za jeho zády měli ambice hrát minimálně v polovině tabulky, chtěli být vidět a měli zájem hokej dlouhodoběji podporovat. „Při jednání na radnici mi bylo řečeno, že si město stojí za podporou, kterou dospělému hokeji schválili, tedy 700 000 Kč ročně, z čehož většinu vrátíme za pronájem ledů. Přestože je mi jasné, že první sezona by byla kritická, až do takového risku nepůjdu. Takováto podpora by nám jednoduše nestačila a já nehodlám, aby za mnou na konci sezony zůstaly dluhy,“ řekl čtyřicetiletý muž, který byl v posledních třech druholigových sezonách vedoucím A-týmu.

Možná, kdyby sponzoři ve městě věděli o zájmu hrát v Břeclavi EBEL ligu dříve, mohla jednání dopadnout zcela jinak.

Původní majitel klubu Patrik Vašíček sice druholigovou licenci Lvů zaplatil, aby mohl jednat o jejím převodu mimo jižní Moravu, ale moc této variantě sám nevěří. „Zájemce máme, ale příliš tomu nedávám,“ přiznal na webu hokej.cz. Jméno klubu ovšem prozradit nechtěl. „Mohu jenom říct, že se nejedná o klub z Jihomoravského kraje.“Tím tak padly spekulace o převodu druhé ligy do Uherského Hradiště. Vašíček už dříve bezplatně převedl dospělé hráče na mládežnický spolek HC Lvi Břeclav.

Jak se zdá, licence Břeclavi tedy pro letošní rok propadne a její zaplacení (20 000 Kč) poslouží jako pokuta za odstoupení ze soutěže. Po osmi letech tak Lvi mizí z druholigové mapy a ve městě zůstane jen krajská liga, kterou zaštiťuje provozovatel mládežnického hokejového klubu.

Autor: Martin Daneš

Datum: 8.6.2016