Rozpis

Program Memoriálu Ivana Hlinky 2011

Přípravná utkání před MIH 2011: ČR - USA 3:5 (1:2, 0:0, 2:3), Slovensko - Kanada 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Rozpis základních skupin MIH 2011

Pondělí 8. srpna Piešťany   Pondělí 8. srpna Břeclav  
14:00 Finsko - USA
6:3
15:30 Kanada - Švédsko
1:5
17:30 Slovensko - Rusko 2:5
19:00
Česká republika - Švýcarsko
3:1
Úterý 9. srpna     Úterý 9. srpna    
14:00 USA - Rusko
5:4p
15:30 Švýcarsko - Švédsko
3:4
17:30 Slovensko - Finsko 2:10
19:00
Česká republika - Kanada
1:6
Středa 10. srpna     Středa 10. srpna    
14:00 Rusko - Finsko
3:1
15:30 Kanada - Švýcarsko
6:0
17:30 Slovensko - USA 5:6sn
19:00 Česká republika - Švédsko 3:5

Druhá část turnaje:

Pátek 12. srpna:
14:00 - o 7. místo - Slovensko - Švýcarsko (Piešťany)  0:6
15:30 - o 5. místo - ČR - USA (Břeclav)  1:3
17:30 semifinále - Rusko - Kanada (Piešťany)  0:5
19:00 semifinále - Švédsko - Finsko (Břeclav)  4:3 p.p.

Sobota 13. srpna:
15:00 utkání o bronz (Piešťany) - Rusko - Finsko  2:1 s.n.
17:00 finále (Břeclav)
- Švédsko - Kanada  1:4


 Tabulka MIH 2011

    Z V VP PP P Sk B X     Z V VP PP P Sk B
1.
Švédsko 3
3
0
0
0
13:7
9
X 1. Rusko 3
2
 0 1
0
13:9
7
2. Kanada 3 2 0 0  1 13:6 6 X 2. Finsko 3 2 0 0  1  17:8 6
3. ČR 3
1
0
0
2
7:12
3 X 3. USA 3 0
 2 0
 1  14:15 4
4. Švýcarsko 3 0 0 0
3
4:13
0
X 4. Slovensko 3 0 0
 1  2 9:21
1

 


 

 

 

Memoriál Ivana Hlinky 2011
8. – 13. 8. 2011
Břeclav – Piešťany


Celodenní vstupenka na každý hrací den bude stát 50 Kč. Přátelské utkání ČR-USA bude za 30 Kč.


Český tým přijede do Břeclavi jako první již 4. srpna. O den později dorazí na jih Moravy i kanadský výběr. Na sobotu 6. srpna (18:30) je naplánovaný do Břeclavi přátelský zápas české reprezentace a USA. Samotný turnaj začne v pondělí 8. srpna a o medailích se o šest dní později.
 
Ve slovenských Piešťanech se utká domácí reprezentace s Finy, Rusy a USA. Opět platí, že první dva týmy ze skupin si zahrají o medaile. Třetí a čtvrté celky se utkají jen o konečné umístění. Češi budou hrát svá domácí utkání vždy v Břeclavi, jedinou výjimkou by bylo lepší postavení slovenského výběru ve skupině. To by případný vzájemný zápas hostily Piešťany.

Turnaje se účastní osm mužstev. Pořadatelské týmy České republiky a Slovenska hrají vždy na domácích stadionech v Břeclavi (před časem také v Hodoníně), resp. v Piešťanech. Ostatní týmy se střídají - do Břeclavi letos dorazí Kanaďané, Švédové a Švýcaři, na Slovensku naopak začnou celky USA, Finska a Ruska. Dřív se v závěru turnaje hrály jen zápasy o umístění, od loňska přibyly navíc semifinálové boje.

Období dlouhých tréninků je pryč, teď reprezentační osmnáctka stojí před první prověrkou nové sezony. A bude pořádně náročná. Po víkendu vypukne v Břeclavi tradiční Memoriál Ivana Hlinky, už v sobotu hraje český výběr přípravu proti mistrům světa ze Spojených států. "První zápas bereme velmi vážně, je to pro nás stejné, jako by šlo o součást turnaje. Za sebe říkám, že mám velkou radost z konfrontace s nejlepšími soupeři, jenom podobná utkání nás totiž někam posunou," konstatuje hlavní trenér Jiří Veber.

Juniorský výběr se sešel pohromadě ve čtvrtek, v Břeclavi odpoledne následoval první trénink, v sobotu dojde na úvodní duel. Přijedou obhájci světové zlata z USA, v základní skupině Memoriálu Ivana Hlinky čekají na domácí tým Švýcaři, Švédové a Kanaďané. Hodně těžká porce! "Určitě, ale já to vítám. Je dobře, že máme tuhle možnost, jde o nejlepší přípravu na mistrovství světa, které se na jaře příštího roku uskuteční u nás," pokračuje Jiří Veber.

Mistr světa z Vídně 1996 zařadil do týmu dva brankáře, sedm obránců a třináct útočníků. Před dvěma lety nechyběla v osmnáctce řada zámořských krajánků, loni naopak nastoupili pouze junioři z domácích klubů. "Já tuhle otázku nechal otevřenou. Měli jsme velkou výhodu, že jsme během léta mohli uskutečnit čtyři pětidenní kempy, kde jsme hráče velmi dobře poznali.A  hlavně - kde jsme s nimi poctivě pracovali," reaguje hlavní kouč.

Před dvěma lety tahle možnost nebyla. "Trenéři Kopecký a Juřík dostali hráče až před akcí, v tomto ohledu nyní máme výhodu. Nominaci jsem samozřejmě zvažoval, rozhodl jsem se, že dám přednost především těm, kteří tolik nemyslí na sebe, ale jde jim o mužstvo," přiznává Veber. V případě mládežnických kategoriíí jsou důležité pojmy jako soudržnost, charakter, bojovnost. Kdo se nepřizpůsobí a dává ego nad zájmy kolektivu, výsledku se nedobere.

Národní tým osmnáctiletých čeká akce, která bývá lépe obsazená než světový šampionát. Kompletní přijedou všichni účastníci včetně Kanady, kde na jaře probíhají duely play off. "V minulé sezoně jsme byl se sedmnáctkou v zámoří a hráli jsme tam přípravu s těmi nejlepšímu. Teď to beru jako tehdy - určitě nejde o utkání na rozehrání, chceme uspět i proti Američanům," velí Jiří Veber.

Jeho mužstvo má motivaci. "Chceme navázat na hru, kterou před rokem v Břeclavi předvedl ročník 1993. Tým byl tehdy chválen za hokej, jaký hrál, rádi bychom to nyní napodobili. Nebudeme mluvit o konkrétních plánech, zajímá nás vždy nejbližší zápas," naznačuje někdejší zkušený obránce. Taktické záměry jsou zřetelné, hráči je mají delší dobu v krvi. Jiří Veber netají, že požadavky pumpuje do reprezentantů neustále. "Budeme se snažit o agresivní a fyzicky náročný hokej s napadáním a pečlivou obranou," upozorňuje.(zdroj: www.hokej.cz)


Nominace reprezentační osmnáctky na Memoriál Ivana Hlinky 2011:
 
Brankáři:
Marek Langhammer
(Pardubice), Patrik Polívka (Plzeň).
 
Obránci:
Petr Šidlík
(Jihlava), Karel Plášil (Č. Budějovice), Michal Plutnar (Liberec), Jan Košťálek (Sparta Praha), Jakub Houfek (Plzeň), Ronald Knot (Slavia Praha), Adam Hawlik (Vítkovice).
 
Útočníci:
Eustathio Soumelidis
(Lukko Rauma, Finsko), Richard Zehnal (Sioux City, USHL), Martin Matějček, Dominik Simon, Dominik Volek (všichni Sparta Praha), Richard Nejezchleb (Slavia Praha), Jan Schleiss (Plzeň), Patrik Machač (Kladno), Jan Hudeček, Ondřej Slováček (oba Vítkovice), Tomáš Franek (Třinec), Pavel Sedláček (Zlín), Matěj Zadražil (K. Vary).
 
Náhradníci:
Daniel Dolejš (H. Brod), Lukáš Buchta (Zlín), Tomáš Prokop (Č. Budějovice), Michal Jonáš (Třinec), Marek Bail (Vítkovice), Jan Trübenekr (Litvínov), Ladislav Marek (Ml. Boleslav), Josef Mikyska (Liberec), Vojtěch Tomeček (K. Vary).

 


 

Realizační tým ČR U18:
Team manažer: Jakub Petr
Hlavní trenér: Jiří Veber
Asistenti trenéra: Jakub Petr a Klas Östman
Trenér brankářů: Marek Novotný
Lékaři: MUDr. Jiří Dvořák a MUDr. Daniel Waciakowský
Masér/hospodář: Jaroslav Brabec

Hvězdy draftu NHL na Memoriálu Ivana Hlinky
 
 Je již tradicí, že se na hokejovém turnaji Memoriálu Ivana Hlinky objevují hvězdy budoucích vstupních draftů NHL. Letošní výběr to jen potvrdil. V prvních deseti jménech letošního draftu nejvyšší kanadsko americké soutěže mohli břeclavští fanoušci vidět na zimním stadiónu v Břeclavi hned pět mladíků. Papírové předpoklady potvrdil Kanaďan Ryan Nugent-Hopkins a stal se jedničkou letošního draftu. V příští sezoně bude hájit barvy Edmontnu. Jeho spoluhráč na Memoriálu, konaném v Břeclavi, talentovaný centr Jonathan Huberdeau, byl jako 3. v pořadí a jeho služby si vybrala Florida.

V první desítce draftovaných se objevuje hned pět hráčů, kteří okusili prostředí břeclavského zimního stadionu. Švéd Mika Zibanejad, jeho spoluhráč Jonas Brodin a kanadský zadák Dougie Hamilton. První dva jmenované mohli hokejový příznivci vidět v Břeclavi, jak táhnout v úderné formaci svůj tým k bronzovým medailím. Z třiceti vybraných hráčů v prvním kole draftu, si zahrálo v Břeclavi na Memoriálu Ivana Hlinky hned dvanáct. Potvrdil se tak již známý fakt, že je světový pohár hokejistů do osmnácti let velice prestižní, o čemž svědčí i velký zájem skautů, kteří každý rok přijedou do Břeclavi vybírat ty nejlepší hráče.

V letošním prvním kole draftu dominovali hráči Javorových listů, kterých bylo vybráno hned sedmnáct, po nich s šesti hráči Švédové, tři hráči z USA a po jednom hráči měli zastoupení Švýcaři, Finové a Dánové. Čeští hokejisté David Musil a Dmitrij Jaškin měli před prvním kolem letošního draftu slušné vyhlídky, nakonec se na ně nedostalo.

Memoriál Ivana Hlinky 2011, který se bude v Břeclavi konat opět začátkem srpna, nabídne zajímavou podívanou. Nominace hráčů pro týmy Kanady, USA a dalších se uzavřou ve třetí čtvrtině měsíce července. Až tehdy budeme moci říci, kteří mladíci na jih Moravy přijedou a které budoucí hráče NHL budou mít fanoušci hokeje v Břeclavi a okolí opět na očích.

 
Pořadí prvního kola draftu NHL 2011 v Minnesotě: (tučně vyznačení hráči se účastnili MIH 2010)

1. Ryan Nugent-Hopkins   útočník   Kanada   Edmonton    Red Deer
2. Gabriel Landeskog    útočník   Švédsko    Colorado    Kitchener
3. Jonathan Huberdeau   útočník   Kanada    Florida    Saint John
4. Adam Larsson   obránce   Švédsko   New Jersey   Skelleftea
5. Ryan Strome   útočník   Kanada   NY Islanders   Niagara
6. Mika Zibanejad   útočník   Švédsko   Ottawa    Djurgarden
7. Mark Scheifele   útočník   Kanada    Winnnipeg    Barrie
8. Sean Couturier   útočník   Kanada   Philadelphia   Drummon.
9. Dougie Hamilton   obránce   Kanada   Boston   Niagara
10. Jonas Brodin   obránce   Švédsko   Minnesota   Färjestad

11. Duncan Siemens   obránce   Kanada    Colorado    Saskatoon
12. Ryan Murphy   obránce   Kanada   Carolina    Kitchener
13. Sven Bärtschi   útočník   Švýcarsko   Calgary    Portland
14. Jamie Oleksiak    obránce   Kanada   Dallas   North.
15. J. T. Miller   útočník   USA   NY Rangers   Team USA
16. Joel Armia   útočník   Finsko   Buffalo   Pori
17. Nathan Beaulieu    obránce   Kanada   Montreal   Saint John
18. Mark McNeill   útočník   Kanada    Chicago   P. Albert
19. Oscar Klefbom   obránce   Švédsko    Edmonton    Färjestad
20. Connor Murphy   obránce   USA   Phoenix   Team USA

21. Stefan Noesen    útočník   Kanada   Ottawa   Plymouth
22. Tyler Biggs   útočník   USA   Toronto   Team USA
23. Joe Morrow   obránce   Kanada    Pittsburgh   Portland
24. Matt Puempel   útočník   Kanada    Ottawa   Peterborough
25. Stuart Percy   obránce   Kanada   Toronto   Missisauga
26. Philip Danault   útočník   Kanada    Chicago   Victoria

27. V. Naměstnikov   útočník   Rusko Tampa Bay London
28. Zach Phillips   útočník   Kanada    Minnesota   Saint John
29. Nicklas Jensen    útočník   Dánsko    Vancouver    Oshawa
30. Picard Rakell   útočník   Švédsko   Anaheim   Plymouth
Autor: Martin Maťašovský, Martin Daneš