Název stadionu: Zimní stadion města Břeclavi (2006-2011 Alcaplast aréna)
Adresa stadionu: Zámecké náměstí 2, 690 02 Břeclav
(Mapa)
Vlastník stadionu: Město Břeclav
Provozovatel stadionu: Tereza Břeclav a.s.
Telefon: 519 372 165   Fax: 519372165
Ředitel stadionu: Ing. Pavel Švandelka
Kapacita stadionu: 4039 míst k sezení, 50 míst k stání
Velikost ledové plochy: 59,5 x 29,5 m
Vstupné: Zápasy 2.ligy vstupné 50,- Kč, děti do 15 let a ženy zdarma. Zápasy mládeže zdarma.
(2014/2015)
Veřejné bruslení: Ano, vstupné dospělí 30 Kč/60 minut, dítě do 15 let 15 Kč/60 minut nebo vstupné dospělí 40 kč/90 minut, dítě do 15 let 20 Kč/90 minut...  Aktuální termíny ZDE

Jak na zimní stadion?
Z vlakového nádraží půjdete rovně podél parku přes pěší zónu (asi 200m), poté stále rovně kolem obchodního centra (Shopping centrum), dále přes most přes Dyji, a odtud asi 200 metrů stále rovně až na náměstí TGM, kterému dominuje kostel. Před ním zahnete doleva a podél silnice se dostanete ke světelné křižovatce u Billy, tam zahnete doprava, stadion je cca 200m za Billou pod břeclavským zámkem. Od vlakového nádraží vzdálen asi 1,8 km.
Podobná cesta Vás čeká i od autobusového nádraží, které je asi 200m severně od nádraží ČD. Z obou konců autobusového nádraží se dostanete buď na pěší zónu u obchodního centra nebo přímo na vlakové nádraží. Poté už je cesta stejná.

Pokud zvolíte možnost vlastní dopravy, tak ze směru od Brna sjedete z dálnice D2 a přes kruhový objezd u Tesca se vydáte do centra města. Všechny světelné křižovatky, které potkáte, projeďte rovně. Když minete náměstí s kostelem, vězte, že křižovatka u Billy, kde odbočíte doprava k ZS, je vzdálena už jen 200m.
Pokud se na ZS budete chtít dostat autem ze směru od Mikulova, projedete po silnici první třídy z Mikulova, přes Sedlec, Valtice a Poštornou až do centra města. Zastavíte se až na světelné křižovatce mezi Penny Marketem a Billou, kde zahnete doleva. Stadion je vzdálen asi 200m. V okolí stadionu je parkoviště pro max. 4 autobusy a cca 80 osobních automobilů. Využít se mohou také parkoviště u již zmiňovaných supermarketů Billa a Penny Market.

Rozdělení sektorů:
Stadion je tvořen dvěma velkými tribunami po delších stranách ledové plochy, za střídačkami je to jižní tribuna, na protější straně severní tribuna. Každá s kapacitou 2000 míst k sezení a 100 míst k stání. Domácí šatna se nachází pod severní tribunou, šatna hostů pod jižní tribunou. Obě mužstva tak nastupují na led jiným vchodem. Při zápasech se kotel domácích nachází uprostřed severní tribuny, kotel hostí může sídlit kdekoli na protější, jižní, tribuně.

Popis stadionu:
Stadion je tvořen dvěma velkými tribunami po delších stranách ledové plochy. Samozřejmostí je umělý led a mantinely s plexiskly po celé délce kluziště. Tribuny začínají asi metr a půl nad úrovní ledu, vzdáleny jsou asi 3 metry od mantinelů. Do prostoru pod tribuny mohou jen funkcionáři klubu a ostraha. Vchodů na stadion je několik, směrem od parkoviště je vrátnice a vchod pro hráče, diváci vstupují pokladnami směrem od bývalého pivovaru. Nad pokladnami se nachází VIP místnost. V budově zimního stadionu najdeme hospodu (vchod od pivovaru nebo zevnitř ZS), restauraci i hotel (vchod směrem od lesa). Sociální zařízení najdeme u hospody v přízemí, dále pak pod tribunami v patře. Sociální zařízení jsou rekonstruované v roce 2013 a jsou tedy ve výborném stavu. Pod tribunami jsou také otevřeny bufety, ale jen v době konání zápasů A-týmu. Uvnitř zimního stadionu najdete také brusírnu bruslí a obchod s hokejovou výstrojí. Objekt ZS momentálně není pokryt bezdrátovým signálem WiFi.

Historie ZS:
Na to, že je Břeclav menším okresním městem, se může pyšnit poměrně velkým stadionem, za který by se nemusely stydět ani některé extraligové kluby. S jeho stavbou se započalo na jaře 1969, během prvních dvou let se stadion potýkal s nezájmem místních podniků, a tak se na stavbě mnohdy podíleli i dobrovolní nadšenci. Kluziště bylo dokončeno v listopadu 1972 a po měsíčním zkušebním provozu bylo slavnostně otevřeno 1. prosince 1972 zástupci města a okresu Břeclav. V roce 1974 už bylo postaveno i zázemí pro hráče, šatny a strojovna. V roce 1978(1979) doslo k úplnému zastřešení ledové plochy ocelovou konstrukcí. Pět let před sametovou revolucí byla dokončena rekonstrukce tribun, které byly vybetonovány a osazeny dřevěnými sedačkami. O rok později prošla rekonstrukcí i ledovác plocha a chladící rošt. V roce 1992 byly dokončeny prostory pod jižní tribunou, o rok později byla dostavěna nová plynová kotelna. V roce 1994 byla vystavěna klubovna (dnešní bar U Zlomené brusle). Rok 1995 znamenal pro ZS rekostrukci osvětlení, ozvučení a opravu střechy.

Na přelomu tisíciletí procházel zimní stadion rekonstrukcemi různého rázu. V roce 2000 byly nainstalovány nové mantinely a světelná tabule. V roce 2002 byla pořízena nová rolba Zamboni (generální opravou prošla v roce 2012). V roce 2003 byla opravena kompletně celá střecha (vazníky, nosníky, krytina). V roce 2005 vznikla nad pokladnami nová VIP místnost. V létě 2007 proběhla kompletní rekonstrukce původního chlazení a ledové plochy z roku 1985. V roce 2008 byla dokončena více než tříletá výstavba hráčských kabin, posilovny, skladů, prádelny a dalších užitkových místností pod severní tribunou, která byla navíc nově opláštěna. Na jaře roku 2009 byl stadion po čtyřiceti letech konečně kompletně dostavěn a zkolaudován. Na jaře roku 2010 proběhla výměna všech dřevěných sedaček za plastové, kapacita stadionu se tím snížila ze 4800 na 4039 míst k sezení. V roce 2012 získal břeclavský zimní stadion poté, co hostil zápasy mistrovství světa hokejistů do 18 let, akreditaci IIHF pro pořádání podobných velkých mezinárodních akcí. Do budoucna se plánuje odvlhčení haly a výměna ozvučení. Kromě hokejových zápasů se na břeclavském zimním stadionu konají různé akce jako veletrhy nebo koncerty (Kabát, Michal David, Olympic, No Name, Horkýže Slíže, Kryštof, Ewa Farna, Divokej Bill, Wohnout aj.)